feminia

Portal wielotematyczny

×

Rodzaje kuwet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryte (występuje też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnym dnami.
Te kocie toalety różnią się tym, iż dla wzoru kuwety zadaszonej, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalnych filtrów nie rozprowadza się nieprzyjemny zapach. Przeznaczone one są dla kociaków, jakie lubią kopać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty mogą akceptować je, jednak większość akceptuje, ale widnieją wyjątki, jakie za nic nie chcą wejść.
Jednak w przypadku kuwety otwartej (klasycznej), jaka bywa głównie wykonana z materiału sztucznego, jest ta przeznaczona dla wszystkich kotów. Należałoby zapamiętać o nadającym się wymiarze. Niektóre z nich są wyposażone w ramkę, aby łatwiej podtrzymywać czystość.

Kocia toaleta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osoby, która dosłownie czują niechęć, aby wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w czujnik ruchu. Po czasie, który został przez nas zaprogramowany, bądź po tymczasowości, kocia toaleta samoistnie uruchamia mechanizm, który zamiata zanieczyszczenia do pojemnika, bądź do kanału. W wyglądzie bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą część płynne zanieczyszczenie zlatuje w kierunku dołu. Tenże typ kuwety figuruje w dwóch podkategoriach – w których można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które niejednokrotnie sprzątają kocią toaletę.

Rozmiary kocich toalet
Wymieniamy trzy rozmiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów które:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kocia toaleta dla drobnych kotów nie powinna być za wysoka, ponieważ może nieść za sobą kłopot przy wejściu. tylko wtedy gdy kot już skończy 12 tydzień życia, można uzyskać nową i przewyższającą rozmiarem kuwetę, stąd to właśnie, ażeby wsypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kocię kocha kopać i zakopywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, ale było u góry napisane – należy uważać, iż wybrane kotki nie zaakceptują takowych kocich toalet, większość akceptuje, ale zdarzają się wyjątki.
Kiedy nie kręci Cię to, iż kuweta jest widoczna w Twoim pomieszczeniu, to możesz zdecydować się na zakup mebla, w jakim można włożyć w środek kocią toaletę, gdy nadejdzie pewny przypadek, bowiem ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, którą można położyć w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne z daszkiem, jak i również bez zadaszenia.
Warto co więcej zaopatrzyć się w akcesoria, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie odchodów zarówno jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.
kuweta dla kota